Pokaż menu

DocPlanner.com inwestuje w Telemedi.co

docplanner-com-png

Firma Docplanner.com, właściciel serwisu Znanylekarz.pl,zarządzana przez Mariusza Gralewskiego, została inwestorem w Telemedi.co. Polski startup Telemedi.co działający w obszarze telemedycyny pozyskał milion złotych inwestycji na rozwój platformy na rynkach zagranicznych.

Telemedi.co, platforma telemedyczna umożliwiająca pacjentom szybki kontakt online z dowolnie wybranym specjalistą i skonsultowanie swoich problemów zdrowotnych, pozyskała właśnie kolejną rundę finansowania. Nowy inwestor, spółka Docplanner.com, to dobrze znana marka na rynku e-health, obecnie dostępna w aż 25 krajach, gdzie prowadzi silną ekspansję.

– Decyzja o inwestycji w sektor telemedycyny i firmę telemedi.co podyktowana jest przede wszystkim naszymi planami. Chcemy aby przez nasz serwis można było nie tylko znaleźć najlepszego lekarza, umówić się na wizytę czy przeczytać lub dodać opinię, ale także mieć możliwość szybkiej konsultacji online z danym specjalistą, który nam pomoże. Wiemy, że jest zapotrzebowanie na tego typu usługi i chcemy wypełnić tę lukę. To z pewnością nie ostatnia nasza inwestycja – wyjaśnia Mariusz Gralewski, właściciel DocPlanner.com.

Założeniem inwestycji jest wzmocnienie marki na polskim rynku oraz rozszerzenie działalności na rynki zagraniczne. W tym celu Telemedi.co pozyskało dofinansowanie w kwocie miliona złotych.

Głównym celem platformy Telemedi.co jest znalezienie synergii pomiędzy sektorem publicznym a sektorem prywatnym. Obecnie firma dzięki swojej technologii oraz współpracujących z nią lekarzy zapewnia praktycznie przez całą dobę dostęp do szerokiej bazy lekarzy specjalistów. Do połączenia się z lekarzem nie jest potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie oraz zaawansowany sprzęt komputerowy, a wszystko odbywa się w przeglądarce internetowej lub za pomocą aplikacji mobilnej iOS/Android.

Obecnie Telemedi.co działa w takich krajach jak Polska oraz Czechy, jednak już od dłuższego czasu czynione są kroki w celu rozszerzenia działalności, szczególnie na rynkach Europy Zachodniej.

– Docplanner jest dla nas strategicznym inwestorem. Baza firmy Docplanner wynosi obecnie 7 mln użytkowników oraz 1.5 mln lekarzy co daje nam znakomitą okazję do osiągnięcia znaczącej pozycji na rynkach zagranicznych. Docplanner jest obecnie liderem w segmencie rezerwacji wizyt lekarskich, a my jako platforma telemedyczna mamy apetyt do osiągnięcia pozycji lidera w szybko rozwijającym się segmencie wizyt online” – powiedział Piotr Słomian, CEO i współzałożyciel Telemedi.co.


Do pobrania

Pobierz - logo_Telemedi

Kontakt dla mediów

Iwona Dziedzic-Gawryś

PR Manager
e-mail: iwona.dziedzic-gawrys@docplanner.com
tel. +48 606 962 293

ZnanyLekarz.pl Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 5/7
01-217 Warszawa

Media o nas