Pokaż menu

Nowa autoryzacja opinii na ZnanyLekarz.pl zwiększa ich wiarygodność

notka o fbkw

ZnanyLekarz.pl znacząco zwiększył wiarygodność wystawianych komentarzy poprzez wycofanie możliwość anonimowego umieszczania opinii o lekarzach.

Autorzy opinii mogą pozostać nieznani dla innych pacjentów korzystających z serwisu, ale weryfikacja tożsamości odbywa się obecnie poprzez umówienie wizyty online lub konto na Facebook.

ZnanyLekarz.pl ma być miejscem, które łączy pacjentów i lekarzy – gdzie każdy pacjent znajdzie wiarygodne informacje o lekarzach i wygodnie umówi się na wizytę, a lekarz będzie pewien, że opinie wystawiają wyłącznie jego pacjenci. Rezygnacja z opinii anonimowych likwiduje pole do nadużyć takich jak pomówienia czy działanie nieuczciwej konkurencji. Jestem przekonany, że to dobry kierunek dalszego rozwoju serwisu – wyjaśnia Mariusz Gralewski, prezes grupy DocPlanner.com.

Obecnie opinię o lekarzu mogą dodać jedynie ci pacjenci, którzy umówili wizytę przez serwis lub zalogowali się swoim kontem Facebookowym. W przypadku logowania kontem Facebook wprowadzone zostały również ograniczenia związane m.in. z tym, jak długo dane konto istnieje. Ważne jest to, że to pacjent wystawiający opinię będzie samodzielnie decydował czy chce, aby jego imię i nazwisko i link do profilu na Facebooku był widoczny przy opinii na ZnanyLekarz.pl. W każdym przypadku te dane będą dostępne dla administratorów serwisu.

ZnanyLekarz.pl, będący częścią działającej w 25 krajach świata grupy DocPlanner.com, jest największą w Polsce bazą informacji o lekarzach. W serwisie znajduje się blisko 400 tys. opinii pacjentów o ponad 127 tys. lekarzy i specjalistów z całej Polski, a za pomocą internetowych kalendarzy pacjenci umówili się na ponad 200 tysięcy wizyt.

Dotychczas, aby dodać opinię o lekarzu na ZnanyLekarz.pl, użytkownik rejestrował się za pomocą adresu e-mail. Niezbędne było także autoryzowanie takiego konta. Wprowadzone zostały także automatyczne mechanizmy zabezpieczające przed nadużyciami. Od początku także, każda opinia jest moderowana.

Nowy sposób dodawania opinii spotkał się z niechęcią części użytkowników, którzy woleliby pozostać całkowicie anonimowi. Mimo to, nie planujemy wycofywać się z tego rozwiązania. Rezygnacja z anonimowych opinii to korzyść, zarówno dla lekarzy, jak i dla pacjentów. Dzięki tej zmianie ZnanyLekarz.pl będzie bardziej wiarygodny – żadna ze stron nie będzie mieć wątpliwości, że opinie pochodzą od realnych pacjentów – dodaje Gralewski.


Kontakt dla mediów

Iwona Dziedzic-Gawryś

PR Manager
e-mail: iwona.dziedzic-gawrys@docplanner.com
tel. +48 606 962 293

ZnanyLekarz.pl Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 5/7
01-217 Warszawa

Media o nas