Pokaż menu

ZnanyLekarz patronem medialnym Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w wieku 0-3”

konferencja-na-temat-wczesnego-wspomagania-rozwoju-dziecka

W dniach 04-05 listopada 2016 w Łodzi, na Międzynarodowej Konferencji Naukowej spotkają się polscy i zagraniczni eksperci specjalizujący się w wieloaspektowym wspomaganiu rozwoju dzieci w wieku od 0 do 3 lat. Serwis ZnanyLekarz.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

W ramach tegorocznej edycji odbędzie się kilkanaście wykładów, prelekcji oraz warsztatów, podczas których lekarze, terapeuci, fizjoterapeuci, psychologowie oraz pozostali specjaliści będą nie tylko zapoznawać się z najnowszymi badaniami czy stosowanymi  terapiami, ale także wymienią wzajemnymi doświadczeniami z tego zakresu. Pomysłodawcą i organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”, która od kilkunastu lat zajmuje się wielotorową terapią dzieci dotkniętych MPD.

Tematem przewodnim  spotkania będzie „wczesne wspomaganie rozwoju dziecka od 0 do 3 lat” . Podczas dwudniowych wykładów oraz warsztatów prowadzonych przez polskich i zagranicznych ekspertów, uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się między innymi z najnowszymi badaniami dotyczącymi  zaburzeń rozwojowych oraz strategiami pomocy terapeutycznej, fizjoterapeutycznej czy neurologopedycznej w tym zakresie. Dodatkowo będzie możliwość wzięcia udziału między innymi w warsztatach Elaine Owen – od wielu lat specjalizującej się w analizie chodu i projektowaniu ortez czy Elżbiety Batorowicz, terapeutki prowadzącej badania nad komunikacją alternatywną i wspomagającą AAC.

Szeroki zakres omawianych obszarów wczesnej interwencji oraz wieloaspektowość sprawia, iż nasza konferencja cieszy się  zainteresowaniem zarówno  lekarzy różnych specjalizacji, terapeutów i fizjoterapeutów, jak również pedagogów, psychologów czy logopedów. Dodatkowo dzięki obecności w jednym miejscu tak wielu ekspertów, konferencja ta jest także doskonałym miejscem  do wymiany wzajemnych doświadczeń, omawiania stosowanych terapii czy też nawiązywania współpracy” – podkreśla Izabela Jachim-Kubiak Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”- organizatora konferencji.

Konferencja ta stanowi jednocześnie podsumowanie innych działań fundacji związanych z Kampanią społeczną  #17 milionów. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”, na co dzień zajmująca się terapią dzieci chorych na MPD. Celem tej ogólnopolskiej kampanii jest  zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób cierpiących na Mózgowe Porażenie Dziecięce, których na całym świecie jest już ponad 17 milionów. Październik jest miesiącem solidarności z osobami dotkniętymi MPD i dlatego też począwszy od 5 października 2016, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego, aż do końca października Fundacja „Kolorowy Świat” różnymi działaniami będzie zwracać uwagę Polaków na codzienne problemy osób chorych na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Podobnie jak w ubiegłym roku kampanię #17 milionów wspiera wiele znanych osób, instytucji oraz osób prywatnych, które poprzez media społecznościowe informują społeczeństwo o celu kampanii. Więcej informacji dostępnych jest na: http://17milionow.pl/

Patronat Honorowy nad konferencją objęła Naczelna Izba Lekarska, patronat: Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Integracji Sensorycznej SI oraz Polskie Towarzystwo Fizjoterapii. W gronie patronów medialnych są: Gazeta Lekarska, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, MEDTube.pl, ZnanyLekarz.pl oraz EdukacjaMedyczna.pl.

Program konferencji oraz wszelkie informacje na temat rejestracji dostępne są na: http://www.kolorowyswiat.org/ekspert-mpd/konferencja

 


Kontakt dla mediów

Iwona Dziedzic-Gawryś

PR Manager
e-mail: iwona.dziedzic-gawrys@docplanner.com
tel. +48 606 962 293

ZnanyLekarz.pl Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 5/7
01-217 Warszawa

Media o nas