Pokaż menu

Łącznie 12 mln zł inwestycji dla ZnanyLekarz.pl

inwestycja1

Zdobycie pozycji lidera w zakresie umawiania wizyt online w Polsce i Czechach oraz rekordowe wzrosty serwisów w Rosji i Turcji przekonały inwestorów do zwiększenia  wkładu finansowego w firmę o 9 mln zł.

W sumie spółka otrzymała 12 milionów złotych na dalszy rozwój grupy DocPlanner.com, właściciela ZnanyLekarz.pl. Pozyskane środki pieniężne zostaną wykorzystane na ekspansję i rozwój serwisów zagranicą.

DocPlanner.com to grupa serwisów internetowych, które ułatwiają pacjentom znalezienie lekarza i umówienie wizyty lekarskiej online. Swoim zasięgiem obejmuje już 25 krajów na całym świecie, z czego aż 20 zostało uruchomionych w ciągu ostatniego roku. Dotychczasowi inwestorzy firmy, tj. Point Nine Capital, RTAventures oraz Piton Capital, potwierdzili zadowolenie z szybkiego rozwoju i wyników grupy DocPlanner.com, zwiększając swój wkład w firmę do 12 mln złotych. Środki pieniężne pozyskane w tej rundzie finansowania pozwolą firmie na znacznie szybszą ekspansję zagraniczną – wejście na nowe rynki oraz bardziej dynamiczny wzrost w wybranych krajach. Mariusz Gralewski, prezes DocPlanner.com, nie wyklucza, że firma zdecyduje się przejąć niektóre z zagranicznych podmiotów działających w tym obszarze .

Chcemy być największym miejscem w sieci, które łączy pacjentów szukających lekarza z lekarzami w ich okolicy. Ta wizja staje się coraz bardziej realna, także dzięki pozyskanym środkom pieniężnym. Planujemy zainwestować je w rozwój nowych rynków, w tym rozważamy przejęcie działających na tym rynku podmiotów. W pierwszej kolejności stawiamy na Turcję i Rosję. W Rosji pod względem ruchu jesteśmy już liderem sektora – mówi Gralewski

Serwisy grupy DocPlanner.com odwiedza łącznie ponad 4,6 mln użytkowników miesięcznie, a w bazach DocPlanner.com znajdują się informacje o blisko 1,3 mln lekarzy. Portale pośredniczą w umawianiu prywatnych wizyt lekarskich, a co za tym idzie nie pojawia się tu problem kolejek i długiego czasu oczekiwania na wizytę – w wielu przypadkach do lekarza można zapisać się z dnia na dzień. W styczniu br. miesięczna liczba wizyt umawianych przez serwis przekroczyła 20 tys., a w każdym kolejnym miesiącu firma zanotowała kilkunastoprocentowy wzrost. Łącznie przez internetowe kalendarze wizyt pacjenci zapisali się na ponad 200 tys. wizyt. Firma może pochwalić się już ponad 3 tysiącami klientów, którymi są lekarze korzystający z internetowego kalendarza wizyt. Z kolei blisko 20 tysięcy lekarzy korzysta z bezpłatnej formy obecności w serwisie, co ułatwia im monitorowanie opinii pacjentów i umożliwia odpowiadanie na te komentarze. Takie wyniki, efekt pracy prawie 100 – osobowego zespołu,  stawiają grupę DocPlanner.com na pozycji niekwestionowanego lidera, jeżeli chodzi o pośrednictwo w zakresie internetowego umawiania wizyt i pozostawiają konkurencję daleko w tyle.

Nie mam wątpliwości, że w niedalekiej przyszłości będziemy umawiać się z lekarzami wyłącznie drogą elektroniczną. Dynamiczny i stały wzrost liczby wizyt zarezerwowanych przez nasz serwis oraz fakt, że większość pacjentów wraca do nas i ponownie korzysta z tej formy umawiania się do lekarza jest najlepszym potwierdzeniem tej tezy – mówi Gralewski.

O DocPlanner.com

DocPlanner.com to grupa serwisów ułatwiających pacjentom znalezienie lekarza i umówienie wizyty lekarskiej online. DocPlanner działa obecnie w 25 krajach. Największe są serwisy w Polsce (ZnanyLekarz.pl), Czechach  (ZnamyLekar.cz), Rosji (DocPlanner.ru) oraz Turcji (MedMio.com) Wszystkie serwisy grupy  odwiedza łącznie ponad 4,6  mln pacjentów. miesięcznie.

O Point Nine Capital

Point Nine Capital jest niemieckim funduszem inwestycyjnym z siedzibą w Berlinie. Fundusz wspiera firmy internetowe we wczesnym etapie rozwoju, skupiając się głównie na usługach dla klientów indywidualnych. Fundusz i jego menadżerowie zainwestowali w wiele udanych przedsięwzięć internetowych, w tym Brainly, Zendesk, DeliveryHero and DaWanda. Więcejinformacji o funduszu: www.pointninecap.com.

O RTAventures

RTAventures to fundusz venture capital z siedzibą w Warszawie, który koncentruje się na wspieraniu utalentowanych przedsiębiorców i ich zespołów, wyłącznie w obszarach ochrony zdrowia, internetu oraz rozwiązań mobilnych. Włączając inwestycję w DocPlanner, RTAventures zainwestowało do tej pory w 5 firm, z których trzy to prawdziwie miedzynarodowe przedsięwzięcia”. Więcej informacji o funduszu: www.rtaventures.com .

O Piton Capital

Piton Capital jest funduszem venture z siedzibą w Londynie, który koncentruje się na inwestycjach w projekty internetowe umożliwiające sprzedaż i wymianę usług na dużą skalę. Założyciele funduszu posiadają bogate doświadczenie w obszarze prowadzenia przedsiębiorstw i inwestycji (m.in. Betfair i QXL Ricardo). W skład obecnego portfela inwestycyjnego Piton Capital wchodzą m.in. BullionVault, DaWanda i FanDuel. Więcej informacji: http://pitoncap.com


Do pobrania

Pobierz - ZnanyLekarz.pl – 12 mln zł inwestycji – notka prasowa 28.05.14

Kontakt dla mediów

Iwona Dziedzic-Gawryś

PR Manager
e-mail: iwona.dziedzic-gawrys@docplanner.com
tel. +48 606 962 293

ZnanyLekarz.pl Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 5/7
01-217 Warszawa

Media o nas