Pokaż menu

ZnanyLekarz.pl przejmuje turecki serwis Eniyihekim

acquisition_turkey

Grupa DocPlanner.com, której częścią jest największy polski serwis do umawiania wizyt z lekarzami przez internet ZnanyLekarz.pl, właśnie ogłosiła przejęcie portalu Eniyihekim, lidera rynku w Turcji.

Tym samym spółka znacząco umocniła swoją pozycję na rynku europejskim, gdzie rocznie umawianych jest około 6 mld wizyt lekarskich.

Przejęcie tureckiego portalu stawia DocPlanner.com na pozycji niekwestionowanego lidera rynku europejskiego. Liczba unikalnych użytkowników odwiedzających serwisy grupy to obecnie ponad 6 mln miesięcznie. W najbliższej przyszłości załoga DocPlanner.com odpowiedzialna za rynek turecki skupi się na wzmocnieniu działu sprzedaży, a także obsługi klienta i równocześnie będzie pracować nad optymalizacją i promocją tureckiej aplikacji mobilnej. Nad dalszym rozwojem firmy będzie pracował blisko 100-osobowy zespół zlokalizowany w 3 krajach.

Eniyihekim, lider rynku tureckiego w zakresie internetowej rezerwacji wizyt u lekarzy i lekarzy dentystów, powstał w 2012 roku i obecnie działa w 69 tureckich miastach. Serwis odwiedza ponad 1,5 mln unikalnych użytkowników, którzy na stronach Eniyihekim mogą znaleźć informacje o blisko 150 000 specjalistów. Po przejęciu serwisu przez DocPlanner.com,  Eniyihekim pozostanie pod dotychczasową nazwą.

DocPlanner.com to grupa serwisów internetowych, które ułatwiają pacjentom znalezienie lekarza i umożliwiają wygodne umówienie wizyty lekarskiej przez internet. Łącznie we wszystkich portalach grupy znajdują się informacje i opinie o ponad milionie lekarzy i lekarzy dentystów, co umożliwia pacjentom podjęcie świadomej decyzji o wyborze specjalisty. Zarówno pacjenci, jak i sami lekarze bardzo chwalą sobie możliwość korzystania z internetowych kalendarzy wizyt w DocPlanner.com. Pacjenci w łatwy sposób mogą sprawdzić i porównać dostępność różnych lekarzy i zarezerwować dogodny termin za pomocą zaledwie 3 kliknięć. Ważną zaletą są też przypomnienia SMS dla pacjentów o zbliżającym się terminie wizyty, które system wysyła automatycznie po umówieniu się do lekarza przez kalendarz w DocPlanner.com.

Przejęcie serwisu Eniyihekim to bardzo ważny krok w ekspansji zagranicznej DocPlanner.com. Cieszę się, że Altay Tinar i załoga Eniyihekim dołączają do firmy i jestem przekonany, że dzięki wspólnym działaniom, DocPlanner.com będzie wiodącą platformą do umawiania wizyt z lekarzami, najpierw w Europie, a następnie na całym świecie – mówi założyciel i prezes grupy DocPlanner.com, Mariusz Gralewski.

Osiągnęliśmy porozumienie i z przyjemnością mogę ogłosić, że Eniyihekim jest teraz oficjalnie częścią grupy DocPlanner.com. Zespół Eniyihekim jest gotowy, aby we współpracy z DocPlanner.com dostarczać najwyższą jakość usług podmiotom świadczącym opiekę zdrowotną na rynku tureckim – dodaje Altay Tinar, założyciel i prezes Eniyihekim.

DocPlanner.com jest wspierany przez trzy fundusze: Point Nine Capital, Piton Capital i  RTAventures, które w dwóch rundach finansowych, zainwestowały dotychczas około 12 milionów złotych w rozwój grupy.

Paweł Chudziński, partner w Point Nine Capital mówi: Przejęcie Eniyihekim jest bardzo ważnym krokiem grupy DocPlanner na drodze do zajęcia pozycji lidera na rynku europejskim i dowodzi skuteczności wybranego modelu biznesowego. Wspólnie z RTAVentures i Piton Capital, dostrzegliśmy potencjał DocPlanner.com na wczesnym etapie rozwoju i obecnie jesteśmy pod wrażeniem działania firmy i całego zespołu.

Założona w 2012 roku spółka DocPlanner.com z siedzibą w Warszawie swoim zasięgiem obejmuje obecnie 25 krajów. Wśród serwisów grupy znajdują się m.in. ZnanyLekarz.pl w Polsce,Docplanner.ru w Rosji iZnamyLekar.cz w Czechach. Mariusz Gralewski, zapytany o dalszy rozwój firmy, potwierdza, że oprócz wzrostów organicznych, firma bierze pod uwagę przejęcia  zagranicznych podmiotów działających na tym samym rynku.

O DocPlanner.com

DocPlanner.com to grupa serwisów ułatwiających pacjentom znalezienie lekarza i umówienie wizyty lekarskiej online. DocPlanner działa obecnie w 25 krajach. Największe są serwisy w Polsce (ZnanyLekarz.pl), Czechach  (ZnamyLekar.cz), Rosji (DocPlanner.ru). Wszystkie serwisy grupy  odwiedza łącznie ponad 6 mln pacjentów miesięcznie,a łącznie w bazach DocPlanner.com znajdują się informacje o ponad 1 milionie lekarzy. DocPlanner.com pozyskał finasowanie na rozwój i ekspansję zagraniczną w wysokości 12 mln zł od 3 inwestorów: Point Nine Capital, Piton Capital and RTAventures.

O Eniyihekim

Eniyihekim jest lider rynku tureckiego w zakresie internetowej rezerwacji wizyt u lekarzy i lekarzy dentystów. Został założony w 2012 roku przez Altay’a Tinara jeszcze podczas studiów MBA w Manchester Business School. Serwis odwiedza ponad 1,5 mln unikalnych użytkowników, którzy na stronach Eniyihekim mogą znaleźć informacje o blisko 150 000 specjalistach.


Kontakt dla mediów

Iwona Dziedzic-Gawryś

PR Manager
e-mail: iwona.dziedzic-gawrys@docplanner.com
tel. +48 606 962 293

ZnanyLekarz.pl Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 5/7
01-217 Warszawa

Media o nas