Pokaż menu

ZnanyLekarz.pl rozpoczyna ekspansję we Włoszech i przejmuje lokalny portal

PL_logo

Wiodący polski serwis do umawiania wizyt lekarskich online i dodawania opinii o lekarzach skutecznie realizuje strategię międzynarodowego gracza. Błyskawicznie zdobywa nowe rynki, tym razem ma ambicje na Włochy. Właśnie stał się właścicielem lokalnego gracza na rynku dentystów – Mydentista.it, który ma obecnie ponad 200 tysięcy użytkowników miesięcznie i około 5000 profili dentystów. Docelowo ma on mieć wszystkie funkcjonalności ZnanyLekarz.pl.

Włochy to kolejne miejsce w ekspansji grupy DocPlanner, do której należy ZnanyLekarz.pl, a którego lokalne odpowiedniki są już dostępne w 25 krajach na całym świecie. Każdego miesiąca odwiedza je ponad 8 milionów użytkowników, umawiając ok. 150 tysięcy wizyt lekarskich.

– Wchodzimy na rynek, który jest 4-5 krotnie większy niż polski i na którym nie ma wiodącego gracza jeśli chodzi o usługi umawiania wizyt lekarskich online. Tworzymy biuro w Rzymie i rozpoczynamy wdrażanie idei Znanego Lekarza i rozbudowywanie serwisu o kolejne specjalizacje, umawianie wizyt, a także dodawanie opinii o specjalistach. Sukces nie jest możliwy bez dobrego zespołu, dlatego zatrudniamy najlepszych ludzi, którzy wierzą w to, co robią i są głodni sukcesu. Lokalnym zespołem będzie zarządzał Luca Puccioni, który doświaczenie zdobywał między innymi prowadząc we Włoszech takie firmy jak HomeAway czy Groupon i doskonale zna lokalny rynek – mówi Mariusz Gralewski, założyciel ZnanyLekarz.pl i współzałożyciel GoldenLine. – Już po pierwszym tygodniu widzimy, że rynek jest gotowy na nasze rozwiązanie. W ciągu zaledwie kilku dni od startu znaleźliśmy pierwszych lekarzy zainteresowanych ofertą portalu – dodaje Gralewski.

We Włoszech jest ok 300 tysięcy lekarzy, z czego 150 tysięcy świadczy prywatne usługi. Dla porównania w Polsce jest łącznie około 120.000 specjalistów, z czego do mniej niż połowy można się umówić prywatnie. Włochy mają jeden z największych na świecie współpczynników dotyczący lekarzy przypadających na jednego mieszkańca.

– Rynek włoski w obszarze usług medycznych nie jest jeszcze do końca zagospodarowany. Z jednej strony lekarze rozumieją konieczność bycia online i zdobywania nowych pacjentów, a z drugiej – pacjenci nadal polegają na tzw. marketingu szeptanym, który nie zawsze pomaga znaleźć najlepszego specjalistę. Włosi bardzo zwracają uwagę, komu powierzają swoje zdrowie i czytają opinie o lekarzach, zanim umówią się na wizytę. Dlatego jestem przekonany, że model biznesowy, który z powodzeniem działa w Polsce i w innych krajach sprawdzi się również u nas, usprawni interakcję na linii pacjenci – lekarze, a proces umawiania wizyt online do najlepszych specjalistów będzie szybszy i łatwiejszy – komentuje Luca Puccioni, Country Manager DocPlanner.com we Włoszech.


Do pobrania

Pobierz - Informacja prasowa_ZnanyLekarz rozpoczyna ekspansję we Włoszech i przejmuje lokalny portal

Kontakt dla mediów

Iwona Dziedzic-Gawryś

PR Manager
e-mail: iwona.dziedzic-gawrys@docplanner.com
tel. +48 606 962 293

ZnanyLekarz.pl Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 5/7
01-217 Warszawa

Media o nas